Gamtamokslinis švietimas Lietuvos zoologijos sode, savo tikslais stengiasi įkvėpti ir skatinti moksleivius dalyvauti darnios aplinkos kūrime ir įsitraukti į biologinės įvairovės išsaugojimo iniciatyvas. Edukacinės programos supažindina moksleivius ir kitas tikslines grupes su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais, skatina sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą, ugdo emocinius ryšius su gyvūnais ir ekologinį mąstymą. Zoologijos sode vedamos edukacinės programos, pažintinės ekskursijos, išvažiuojamosios edukacijos. Daugiau apie edukacijas sužinoti galite Lietuvos zoologijos sodo internetinėje svetainėje, adresu - https://www.zoosodas.lt/edukacijos-ekskursijos?_sft_edukaciju_kategorijos=edukacijos-ekskursijos https://www.zoosodas.lt/edukacijos/?_sft_edukaciju_kategorijos=isvaziuojamosios-edukacijos.
Trukmė: 45-80 min. Kviečiame į pažintinę kelionę po zoologijos sodą aplankant visus penkis pasaulio žemynus ir jų atstovus. Ekskursijos metu pasakojame daug istorijų apie gyvūno ir žmogaus santykį. Supažindiname su retomis ir nykstančiomis gyvūnų rūšimis. Padedame suprasti gamtos reiškinius, žmogaus vaidmenį gamtoje, susidaryti pozityvią nuostatą gyvūnų atžvilgiu. Pažintinės ekskursijos vedamos zoologijos sode grupėms, ne mažesnėms nei 10 asmenų.
Paslaugos teikimo ypatumai: Paslauga mokama.
Edukacinės programos gali būti parengtos atsižvelgiant į užsakovų interesus ir pageidavimus. Edukacijos vedamos zoologijos sode ir švietimo įstaigose tikslinėms grupėms, ne mažesnėms nei 10 asmenų.
1. Edukacija „Seniausi pasaulio gyventojai ropliai“ Trukmė: 45 min. Roplių pasaulio pažinimo istorija mena dinozaurų laikus. Šie gyvūnai sukelia mums įvairias emocijas: vieni jais žavimės ir laikome juos kaip augintinius namuose, kiti bijome. Edukacijos metu supažindiname su roplių biologine įvairove. Išsiaiškiname kokios gyvūnų grupės priklauso ropliams, kodėl juos vadiname šaltakraujais gyvūnais, kuo ypatinga jų oda, kaip jie rūpinasi savo jaunikliais ir atskleidžiame dar daug paslapčių apie šiuos gyvūnus. Pasakojame apie Lietuvoje gyvenančias roplių rūšis ir kodėl zoologijos sode vykdome retos ir nykstančios, saugojamos rūšies - balinio vėžlio, populiacijos išsaugojimo projektą. Sužinosite apie invazinių vėžlių rūšių grėsmę mūsų vieninteliai balinio vėžlio rūšiai ir kaip mes galime prisidėti prie jos išsaugojimo.
Tikslinės grupės: 5-9 kl.
Paslaugos teikimo ypatumai: Paslauga mokama.
2. Edukacija „Nykstantys gyvūnai ir jų išsaugojimo galimybės“ Trukmė 1 val. Edukacinės programos tikslas – gyvūnų pažinimas kaip tyrinėjimo ir atradimų procesas. Edukacijos metu supažindiname moksleivius su zoologijos sodo gyventojų istorijomis, pasirenkame gyvūno rūšį, sprendžiame esminius gyvūnijos išsaugojimo klausimus. Išsiaiškiname kurios gyvūnų rūšys įrašytos į saugojamų gyvūnų rūšių sąrašus. Užsiėmimo eigoje dalyviai vertina gamtoje vykstančius procesus remdamiesi faktais ir pagrįsta informacija, taip ugdo pagarbą sau ir kitoms gyvybės formoms. Šią edukaciją galima užsisakyti ir Kultūros paso sistemoje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3175
Tikslinės grupės: 5-9 kl.
Paslaugos teikimo ypatumai: Paslauga mokama.
3. Edukacija „Lietuvos laukiniai gyvūnai“ Trukmė 1 val. Edukacinė programa vykdoma netradicinėje aplinkoje. Programoje gausu natūralių vaizdinių priemonių, kurių pagalba dalyviai geriau suvokia mus supantį pasaulį. Edukacijos metu supažindiname su Lietuvos krašto gyvūnija. Dalyviai sužino rūšių ypatumus, didžiausias grėsmes jiems ir jų išsaugojimo galimybes.
Tikslinės grupės: 5-9 kl.
Paslaugos teikimo ypatumai: Šią edukaciją galima užsisakyti ir Kultūros paso sistemoje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2999
Pažintinės ekskursijos ir edukacijos užsakomos iš anksto.
Kontaktinis asmuo: Kontaktinis asmuo: Vyr. edukacinių programų koordinatorius Egidijus Praspaliauskas, el. paštas [email protected], tel. nr +37068613438 arba bendras paštas [email protected]