Interneto svetainė www.nerukysiu.lt

www.nerukysiu.lt – tai interaktyvi interneto svetainė, kurios tikslas – motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio. Turinys apima su rūkymu ir metimu rūkyti susijusius aktualius klausimus rubrikose: a. „Kodėl verta mesti rūkyti?“, išskiriant temas, tokias kaip sveikata, metimo nauda, žala sveikatai, rūkymas ir neštumas, pasyvus rūkymas, el. cigaretės, mitai apie rūkymą. b. „Patarimai metantiems“, išskiriant temas, tokias kaip rūkymo bado įveikimas, svorio nepriaugimas, rizikingos situacijos, atkrytis. c. „Kaip mesti rūkyti?“, suteikiant galimybę įsivertinti savo priklausomybę, gauti informaciją, kaip mesti rūkyti bei kur ir kokią pagalbą asmuo gali gauti.

Tyrimai rodo, kad tik 1-5 proc. bandžiusiųjų savarankiškai mesti rūkyti pavyksta nerūkyti ilgiau nei metus, nes mesti rūkyti nėra paprasta dėl psichologinės ir fizinės priklausomybės nuo tabako. Svetainėje galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai, patarimus kaip mesti rūkyti ir kur kreiptis pagalbos, taip pat yra sudaryta galimybė užduoti klausimą ir gauti atsakymą čia ir dabar – žinute ir kt. Nuo 2021 m. pagalba metantiems rūkyti yra teikiama ir telefonu, o su specialistais galima konsultuotis visomis savaitės dienomis.

Kontaktinis asmuo: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Bieliauskienė, el. paštas: [email protected], tel. 8 7066 8374.

Daugiau informacijos rasite čia: http://nerukysiu.lt/