Tarptautinė vaikų ir jaunimo folkloro asamblėja

Tikslas – sutelkti įvairias Lietuvos tautines bendruomenes, siekiant saugoti ir puoselėti autentiškas jų etninės kultūros raiškos formas, perteikti jas vaikams ir jaunimui, skatinant jų bendruomeniškumą, ugdyti norą pažinti istoriją, kultūrą bei tradicijas. Siekiant mažinti kultūrinę ir socialinę tautinių bendruomenių vaikų ir jaunimo ansamblių, atlikėjų atskirtį organizatoriai suburia juos unikalioje net trijų dienų šventėje, kviečia projekte dalyvauti geriausius suaugusiųjų ansamblius, liaudies amatų meistrus, folkloro ir etnografijos specialistus iš Lietuvos bei užsienio šalių, kurie savo pavyzdžiu skatina vaikų kūrybiškumą, motyvuoja domėtis savo tautos kultūriniu palikimu. Betarpiškas jų bendravimas ir galimybė ne tik stebėti, bet taip pat tiesiogiai dalyvauti asamblėjos veiklose padeda vaikams ir jaunimui pažinti ir vertinti savo tautos ir Lietuvos tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą, unikalumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas ir skirtumus su kitomis kultūromis.

Programoje - Asamblėjos atidarymas Vilniaus rotušėje; Lietuvos ir užsienio šalių etninės kultūros specialistų meistriškumo pamokos įvairių tautų vaikams ir jaunimui Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centre; tarptautinė jaunųjų folkloristų konferencija; koncertai-paskaitos Vilniaus tautinių bendruomenių mokyklų mokiniams; tradicinės liaudies kultūros meistrų kūrybinės dirbtuvės Vilniaus rotušėje; ekskursijos.

Kūrybinių dirbtuvių metu Vilniaus rotušėje pristatomi liaudies amatai: vejamos juostos, pinamos verbos, senuoju būdu apdirbamas linas, vilna, meistraujamos žalvario amžiaus puošmenos, juvelyriniai dirbiniai iš metalo ir lipdiniai iš molio, karpomi raižiniai ir kt. Tai unikali galimybė dalyviams ne tik stebėti gamybos procesą, bet ir dalyvauti jame – kūrybinių dirbtuvių meistrai mokys vaikus ir jaunimą savo amatų.

Tikslinė grupė: Tautinių bendrijų vaikai ir jauni žmonės (14 - 29 m. amžiaus asmenys), įvairių Lietuvos regionų, taip pat mažų miestelių ir kaimų, geografiškai nutolusių nuo kultūros centrų, lietuvių ir tautinių bendrijų folkloro kolektyvai, užsienio šalių suaugusiųjų ansambliai, liaudies amatų meistrai, folkloro specialistai, etnomuzikologai.

Kita aktuali su veiklos teikimu susijusi informacija: Kvietimai dalyvauti skelbiami Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro interneto svetainėje www.ltmfc.lt.

Veiklos teikimo vieta ir sąlygos: Vyksta kiekvienais metais rugsėjo - lapkričio mėn. Vilniuje (Vilniaus Rotušėje, Vilniaus universitete, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centre, Vilniaus miesto ir rajono mokyklose). Dalyviams būtina išankstinė registracija. Įėjimas į renginius laisvas.

Kontaktinis asmuo: Viešosios įstaigos Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras vyr. specialistė Julija Lankė, el. paštas: [email protected], tel. +370 615 81930