Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, supažindinti su darnios gyvulininkystės principais, gerinti gyvulininkystės srities profesijų įvaizdį.
Programos uždaviniai:
Įgyvendinantys Programos I modulį savarankiškai vykdo šviečiamąją veiklą savo švietimo įstaigoje pagal suteiktą mokomąją medžiagą ir priemones bei dalyvauja Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) organizuojamoje ūkinių gyvūnų parodoje arba mugėje. Įgyvendinantys II modulį savarankiškai vykdo šviečiamąją veiklą savo įstaigoje ir dalyvauja Agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į ūkininko ūkį arba žemės ūkio bendrovę. Įgyvendinantys III modulį savarankiškai vykdo šviečiamąją veiklą ir dalyvauja Agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją.
Laukiami rezultatai: Naujų švietimo įstaigų dalis nuo bendro Programoje dalyvaujančių švietimo įstaigų skaičiaus, proc.
Tikslinė grupė: I modulis - švietimo įstaigų, įgyvendinančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą, vaikai II modulis - švietimo įstaigų, įgyvendinančių pradinio ugdymo programą, mokiniai (1–4 klasės) III modulis - švietimo įstaigų, įgyvendinančių pagrindinio ugdymo programą, mokiniai (5–8 klasės)
Programos įgyvendinimo ypatumai: Programa vykdoma kasmet kalendoriniais metais iki einamųjų metų lapkričio pabaigos: ŽŪM ir Agentūros svetainėse paskelbus kvietimą paraiškų teikimui švietimo įstaigos, norinčios dalyvauti Programoje, teikia paraiškas Agentūrai ir paraiškos vertinimo komisijos atrenkamos pagal tinkamumo ir pirmumo atrankos kriterijus, nustatytus Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimo taisyklėse. Programa įgyvendinama iš Lietuvos Respublikos biudžeto asignavimų. Programos dalyviai aprūpinami metodine medžiaga, edukaciniais-informaciniais videofilmais USB apie ūkinius gyvūnus ir užduočių knygelių ir kt. priemonėmis ir savarankiškai vykdo šią Programą. Agentūra programos dalyviams organizuoja praktinius užsiėmimus (ūkinių gyvūnų parodos darželiuose, pažintinės išvykos į ūkininkų ūkius, mokslo ir studijų institucijas).
Programą administruoja: Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Kontaktinis asmuo: Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Gyvulininkystės ir gyvūnų gerovės skyriaus patarėja Lina Šimonienė, el.p. [email protected]; tel. +370 5 239 8470; Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Programų administravimo skyriaus specialistė Renata Chadyšienė el. p. [email protected]; tel. +370 661 91705