Muitinės departamentas. Istorijos pamoka vyresniųjų klasių moksleiviams

Lietuvos muitinės organizuojamas renginys – istorijos pamoka vyresniųjų klasių moksleiviams.  Renginys skirtas Lietuvos muitinės atkūrimo metinėms paminėti – 1990 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Taryba – Atkuriamasis Seimas priėmė Muitinės laikinąjį įstatymą.

Tikslas – populiarinti muitininko profesiją, supažindinti moksleivius su Lietuvos Respublikos muitinės veikla, pagrindiniais muitinės uždaviniais ir funkcijomis; Suteikiama galimybė apžiūrėti Medininkų memorialo vagonėlį, kuriame 1991 m. liepos 31 d. buvo nužudyti septyni valstybės sieną saugoję muitinės ir policijos pareigūnai, taip pat aplankyti dabartinį Medininkų pasienio postą, iš arti susipažinti su muitininko profesija, apžiūrėti mobiliąją rentgeno kontrolės sistemą ir kitą muitininkų naudojamą tikrinimo įrangą saugant išorinę Europos Sąjungos sieną. Renginio metu organizuojama edukacinė programa – vizitas į muitinės muziejų, kinologo praktinė paskaita ir parodomoji programa su šunimis ir mobili muitinės pareigūnų naudojamų priemonių liečiamoji ekspozicija. Teorinių žinių įgijimas ir praktinis susipažinimas su muitinės atributika bei priemonėmis.

Tikslinė grupė: vyresniųjų klasių moksleiviams;

Paslaugos teikimo vieta ir sąlygos: • Pasieniečių g. 10, Medininkai, Vilniaus r.; • Jeruzalės g. 25, LT-08420, Vilnius.

Paslaugos teikimo ypatumai:

  1. bendra edukacinės programos trukmė 2-3 val.
  2. Paslauga teikiama kiekvieną rudenį (1 k.).
  3. gali dalyvauti tik vyresniųjų klasių moksleiviai;
  4. Paslauga teikiama nemokamai;
  5. Mokyklos transportą vykimui į renginį organizuoja pačios;
  6. Privalomi lydimieji asmenys.

Kontaktinis asmuo: Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Komunikacijos skyriaus patarėja Henrika Rukšėnienė, mob. tel. 8 686 78 335, el. paštas: [email protected]