M.Mažvydo bibliotekos Jaunimui skirtos paslaugos

1. Edukacinės programos

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia registruotis ir dalyvauti edukacinėse programose, suteikiančiose žinių apie įvairių kultūros ir meno sričių gyvenimo spalvas ir užkulisius: roko muziką, garso įrašų istoriją, muzikos technologijas, dokumentų konservavimą ir restauravimą, popieriaus gamybą, kūrybingumo ugdymą; rengiamos meno edukacijos. Programos vykdomos Nacionalinės bibliotekos erdvėse.

Tikslinė grupė: visi iš anksto užsiregistravę Nacionalinės bibliotekos vartotojai.

2. Ekskursijos

Nacionalinė biblioteka organizuoja nemokamas ekskursijas, kurių metu supažindinama su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, pastato istorija. Ekskursijos trunka apie 1 val. Ekskursijos vedamos organizuotoms 4–20 asmenų grupėms lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Tikslinė grupė: visi iš anksto užsiregistravę Nacionalinės bibliotekos vartotojai.

3. Dirbtuvės PATS SAU

Nacionalinė biblioteka siūlo 20 įrengtų darbo vietų, kuriose galima kurti individualius projektus ir juos įgyvendinti, tam užtikrintos visos darbo priemonės nuo 3D spausdintuvo iki siuvimo mašinos. Galimybė programuoti, užsiimti robotika bei įgyvendinti kitus kūrybinius projektus.

Tikslinė grupė: jaunimas nuo 14 m. iki 19 m. (iki mokyklos baigimo).

4. Medijų dirbtuvės

Nacionalinė biblioteka siūlo skaitmeninės ir analoginės kūrybos dirbtuves, susidedančias iš šešių erdvių: virtualiosios realybės, programavimo ir modeliavimo, garso įrašų, vaizdo įrašų, nuotraukų ir atvaizdų, juostų ir ryškalų. Čia suteikiamos sąlygos įgyvendinti asmeninius kūrybinius nekomercinius projektus.

Tikslinė grupė: jaunimas nuo 15 m. ir vyresni.

5. Socialinės valandos bibliotekoje.

Nacionalinė biblioteka kviečia moksleivius dalyvauti socialinėje veikloje, būti atsakingais, aktyviais bendruomenės nariais ir rinkti socialines pilietines veiklos valandas bibliotekoje.

Tikslinė grupė: jaunimas 14 m. iki 16 m.

6. Studentų praktika bibliotekoje

Nacionalinė biblioteka kviečia studentus pagal jų studijų kryptis bei dominančias sritis atlikti praktiką bibliotekoje.

Tikslinė grupė: jaunimas nuo 18 m.

Kontaktinis asmuo: Kultūrinių veiklų koordinatorė Rasa Stuglienė, e. paštas: [email protected], tel. 8 609 32358