Vaclovo Into akmenų muziejus. Edukacija "Gyvybės medis"

Pasaulio medis neatsiejama mitų dalis daugumoje pasaulio tautų. Gana dažnai aptinkami ir pasaulio medžio variantai: gyvybės, pažinimo, vaisingumo, šamanų medis. Tai mitinis motyvas, kuris bendras giminingoms indoeuropiečių tautoms, o dažnai ir ne tik joms. Gyvybės medis atspindi pasaulio sampratą, nes kol jo nebuvo, buvo tik chaosas, o išaugęs medis stabilizuoja chaosą ir įsivyrauja tvarka. Medis įkūnija stabilumą, tai lyg atramos taškas. Todėl norime kartu tą gyvybės medį ir pasidaryti panaudojant įvairius mineralus, kurie kiekvienas turi savo prasmę ir galią. Edukacijos pradžioje pasidalinsime legendomis apie gyvybės medžio elementų reikšmę ir vaizdinėmis priemonėmis, apžvelgsime mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, susipažinsime su netradiciniu mineralų panaudojimu, praktinė informacija, kaip identifikuoti juos, kaip ir kur panaudoti. (Teorinė dalis 25-30 min. ) Iš natūralių mineralų, akmeninio pagrindo, vielučių, gaminsime sau suvenyrą – gyvybės medį. Pasidarytas gyvybės medis lieka užsiėmimo dalyviui. Užsiėmime suteikiamos visos darbui reikalingos medžiagos ir priemonės. Dalyviui tereikia ,,atsinešti” truputį kantrybės, lašelį kruopštumo ir spalvingos kūrybinės nuotaikos. (Praktinė dalis 40 min.)

Edukacijos tikslas Supažindinti su gyvybės medžio samprata pasaulio tautų legendose, mituose, pamatyti įvairius jo simbolius mus supančioje aplinkoje bei pasigaminti unikalų suvenyrą.

Per edukaciją siekiamą praplėsti žinias ir kultūrinį pažinimą, tuo pačiu ugdyti socialinę, pažinimo bei kūrybingumo kompetencijas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei gebėjimus savo patirtį pritaikyti kūrybiškai planuojant laisvalaikį.

Paslaugos teikimo sąlygos: Būtina rezervacija iš anksto el. p. administratore@akmenumuziejus,lt arba tel. +37066951667.

Edukacijos kaina: Lietuvių kalba iki 18 m. amžiaus yra 5 Eur, kitiems 8 Eur. Užsienio kalba iki 18 m. amžiaus 6 Eur, kitiems 9 Eur.

Paslaugos teikimo ypatumai: Informacija apie galimybę užsisakyti išvykstamąją edukaciją į jūsų pasirinktą vietą pateikiama svetainėje: www.akmenumuziejus.lt Viskas atliekama Vaclovo Into akmenų muziejuje

Kontaktinis asmuo: Vaclovo Into akmenų muziejus. Vyr. specialistė Laura Ūselytė, el.paštas: [email protected], tel.nr. 37067851157