Vaclovo Into akmenų muziejus. Edukacija "Mineralų magija"

Nuo seniausių laikų akmenys žavėdavo Žmogų neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva, skaidrumu, tvirtumu ir retumu. Šalia estetinio poveikio atnešdavo ir naudos, tarnaudavo komerciniams poreikiams bei tikslams. Apie akmenis jau seniai sklinda legendos – neva jie viską prisimena ir viską žino, turi magiškų ir gydomųjų galių. Akmenų įvairovė didelė – kalnų masyvai, lauko rieduliai, prabangiuose papuošaluose blykčiojantys deimantai, karūnose spindintys rubinai, safyrai, smaragdai… Vienus akmenys pakeri savo grožiu ir didybe, kitus – savo ramybe ir tyla. Žmogaus ir mineralų draugystė amžina.

Užsiėmimo pirmoje dalyje apžvelgiame mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, jų savybes ir galimą poveikį kūnui bei dvasiai, susipažinsime su netradiciniu mineralų panaudojimu, praktine informacija, kaip juos identifikuoti, kaip prižiūrėti, kaip ir kur panaudoti. (Teorinė dalis 25-30 min.). Antroje dalyje iš natūralių mineralų, paruoštų pusgaminių vėrimui, gaminsime sau papuošalą – apyrankę. Šio papuošalo vėrimas padeda lavinti orientaciją į tikslą, susikaupimą bei apraminti emocijas ir mintis. Kūrybiška veikla paskatina mokinius veikti lanksčiai ir savarankiškai, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius. Savarankiškas ir tuo pačiu kolektyvinis darbas padeda veikti iniciatyviai, ugdant vidinę išraišką per „meną”. Pasidarytas papuošalas lieka užsiėmimo dalyviui. Užsiėmime suteikiamos visos darbui reikalingos medžiagos bei priemonės. Ką reikia dalyviui „atsinešti“ į užsiėmimą? Viso labo tik truputį kantrybės, lašelį kruopštumo ir spalvingos kūrybinės nuotaikos. (Praktinė dalis 30 min.)

Edukacijos tikslas: supažindinti su mineralų įvairove, jų savybėmis – retumais, skaidrumu, kietumu, tvirtumu, neįprasta išvaizda, spalva, esančiais muziejuje eksponuojamais mineralais.

Paslaugos teikimo ypatumai: Paslauga tinkama mokiniams nuo 5 klasės ir vyresniems, grupelėms nuo iki 30 asmenų. Būtina rezervacija iš anksto el. p. administratore@akmenumuziejus,lt arba tel. +37066951667. Informacija apie galimybę užsisakyti išvykstamąją edukaciją į jūsų pasirinktą vietą pateikiama svetainėje: www.akmenumuziejus.lt Viskas atliekama Vaclovo Into akmenų muziejuje

Edukacijos kaina: Lietuvių kalba iki 18 m. amžiaus yra 5 Eur, kitiems 8 Eur. Užsienio kalba iki 18 m. amžiaus 6 Eur, kitiems 9 Eur.

Kontaktinis asmuo: Vyr. specialistė Laura Ūselytė, [email protected], 867851157