Valstybinių miškų urėdijos tvarumą puoselėjančios akcijos ir renginiai visuomenei

VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) organizuojami renginiai ir akcijos visuomenei kasmet populiarėja, pritraukia vis daugiau mišką mylinčių Lietuvos gyventojų. Tai rodo, kad visuomenė ir VMU drauge puoselėja bendrą vertybę – meilę gamtai. Per metus VMU renginiuose „Paukščiai grįžta namo“, „Nacionalinis miškasodis“, „Miško kuopa“, Miškininko dienos renginiai, kalėdinių renginių ciklas „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ sulaukia virš 15 000 Lietuvos gyventojų įsitraukimo. Prie akcijų noriai prisideda jaunoji karta.

Visi renginiai organizuojami visoje Lietuvoje, 25 VMU regioniniuose padaliniuose, suteikiant galimybę visų šalies regionų gyventojams iš arti, per miškininkų patirtį pažinti miško gyvenimą. Visi renginiai ir akcijos yra nemokami.

Kovo mėnesį vyksta tradicinė inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“, kurios metu tiek darželinukai ir moksleiviai, tiek paukščiais besidomintys šalies gyventojai kartu su miškininkais gamina ir iškelia inkilus iš šiltųjų kraštų grįžtantiems ir Lietuvoje žiemojantiems uoksiniams paukščiams. Šventė vyksta visuose 25 įmonės regioniniuose padaliniuose. Šventę atskirai rengia regioniniai padaliniai, miškininkai bendradarbiauja su vietos bendruomenėmis.

Balandį vyksta tradicinis Nacionalinis miškasodis – miškininkai kviečia prisijungti vaikus, jaunimą, visuomenę sodinant medžius visoje Lietuvoje. Šventė vyksta visuose 25 įmonės regioniniuose padaliniuose. Į renginį skelbiama registracija. Šia akcija jau daugelį metų siekiama supažindinti visuomenę su VMU veikla, skatinti dalyvauti miško atkūrimo ir įveisimo procesuose, didinti socialiai atsakingos visuomenės dalį. Sodinami medžiai visoje Lietuvoje, siekiant išlaikyti ir padidinti Lietuvos miškingumą. Dalyviai išmoksta teisingai pasodinti medžius, prisideda prie Lietuvos miškingumo didinimo, aktyviai, prasmingai ir turiningai praleidžia laiką gamtoje.

Rugsėjo trečiąjį šeštadienį švenčiant Miškininko dieną, miškininkai visą savaitę organizuoja dešimtis apie 100 renginių visuomenei ir jaunimui, siūlydami susipažinti su įspūdingiausiais Lietuvos valstybinių miškų vietas bei įstabiausius rudeninius miško reginius. Miškininkai skaito paskaitas, veda pamokas apie miškininkystę, veda ekskursijas, edukacijas.
Miškininko dienai skirtų renginių dalyviai gali iš arti pažinti miškus, praplėsti žinias ir turiningai praleisti laiką gamtoje. Išankstinė registracija skelbiama likus kelioms savaitėms iki renginio.

Gruodį vyksta Kalėdinių renginių ciklas. „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ – Lietuvos miestuose gyventojams dalijamos eglių ir pušų šakos, taip skatinant miško išteklius naudoti tvariai. Akcija „Eglutė gyvenimui“ vykdoma kartu su Santaros klinikų Kraujo centru, kraujo donorams dovanojant kalėdinius medelius. Prevencinės akcijos su Lietuvos policija „Eglutė“ metu drausmingiems vairuotojams dovanojamos eglutės vazonėliuose. O per akciją „Šviesių minčių Kalėdos“ su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriais senoliams ir sunkiai judantiems žmonėms į namus pristatome eglių ir pušų šakas.

Apie akcijas skelbiame Valstybinių miškų urėdijos soc. tinkle Facebook ir interneto svetainėje www.vmu.lt

Kontaktinis asmuo: Komunikacijos vadovė Valdonė Ugianskienė,+37067489759, el.paštas: [email protected]

Kontaktiniai asmenys regionuose – regioninių padalinių vadovai, girininkai kiekvienoje girininkijoje, vyr. miškininkai: Kontaktai - Valstybinių miškų urėdija