Edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“ („Be Safe Lab“)

Bendra valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų edukacinė iniciatyva, skatinanti festivalių lankytojus rūpintis savo ir aplinkinių sveikata bei prisidedanti prie jų sąmoningumo didinimo.

Tikslas – skatinti dalytis rūpimais klausimais ar patirtimi, gauti informaciją, kuri padėtų priimti atsakingus sprendimus dėl savo ar aplinkinių sveikatos, pasitikėti specialistais ir priimti pagalbą.

„Saugios erdvės“ komanda, sudaryta iš kvalifikuotų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos srityje dirbančių specialistų, festivaliuose teikia dviejų rūšių paslaugas: - edukacinę – festivalių lankytojams teikiama informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir riziką, lytiškai plintančias ligas, vairavimą apsvaigus, lankytojams taip pat suteikiama galimybė pasitikrinti blaivumą alkotesteriais bei atlikti greitąjį ŽIV testą; - psichologinės pagalbos – visą parą teikiama profesionali psichologinė pagalba psichoaktyviąsias medžiagas vartojusiems asmenims.

Kontaktinis asmuo: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Arbačiauskaitė, el. paštas: [email protected], tel. 8 690 58 299.