Interneto svetainė www.askritiskas.lt

www.askritiskas.lt - Svetainės tikslas – tinkamai informuoti jauną žmogų (nuo 14 m.), suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru, bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi. Interneto svetainė turi 7 rubrikas: „Gėris akims“, kurioje galima rasti jaunam žmogui aktualių bei naudingų vaizdo klipų, tinklaraščių, filmų ar serialų nuorodas ir rekomendacijas;

„Jeigu ką...“ - pateikiami kontaktai, kur jaunas žmogus gali kreiptis pagalbos, taip pat pateikti patarimai, kaip jis gali atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, kai jam siūloma, ir ką daryti, kai reikia pagalbos tau ar tavo draugui; „Ką veikti?“, čia pateikiama informacija apie renginius visoje Lietuvoje, yra galimybė atsisiųsti su sveikatingumu susijusias mobiliąsias programėles, apsilankyti virtualiuose muziejuose; „Pasitikrink žinias!“ - leidžia jaunam žmogui pasitikrinti žinias apie psichoaktyviąsias medžiagas; „Mitai ir Faktai“, kuri suteikia progą jaunuoliams pasitikrinti, ar visa tai, ką jis žino apie el. cigaretes, psichoaktyviąsias medžiagas ir receptinius vaistus nėra tik mitai; „Nuo A iki Ž“ rubrikoje pateikti psichoaktyviųjų medžiagų aprašymai ir jų pavadinimų sinonimai, juose nurodoma medžiagos rūšis, galimas poveikis bei pasekmės; „Trumpai ir aiškiai!“, kurioje talpinama informacinė medžiaga.

Kontaktinis asmuo: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Arbačiauskaitė, el. paštas: [email protected], tel. 8 690 58 299.