Vaiko teisių linija

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įkurtoje „Vaiko teisių linijoje“ priimami pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus ir teikiamos konsultacijos visais vaiko teisių apsaugos klausimais.

Vaiko teisių linija - tai konsultacijų centras, kuriame vaiko teisių gynėjai yra pasirengę atsakyti į vaikų ir suaugusiųjų klausimus apie vaiko teisių įgyvendinimą šalyje, pakonsultuoti ir nukreipti pagalbos. Ji skirta visiems: vaikams, tėvams, pedagogams, kiekvienam atsakingam Lietuvos piliečiui.

Vaikai su vaiko teisių gynėjais gali konsultuotis dėl savo teisių ir pareigų, santykių su tėvais, suaugusiųjų elgesio ir bendravimo su jais, sužinoti, kur prireikus galima kreiptis pagalbos bei užduoti kitus svarbius klausimus.

Vaiko teisių linijos darbo laikas: Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8:00 iki 19:00 val. Penktadieniais nuo 8:00 iki 18:00 val. Prieššventinėmis dienomis konsultacijos teikiamos viena valanda trumpiau.

Konsultacijos vaiko teisių apsaugos klausimais teikiamos nemokamai telefonu 8 800 10 800, elektroniniu paštu [email protected] ir tiesioginėmis konsultacijomis „online”.

Daugiau naudingos informacijos galima rasti https://pagalbavaikams.lt/ puslapyje. Svetainėje paprastai ir vaikui suprantamai apibūdinama, kas yra fizinis, seksualinis smurtas, patyčios, stresas, priklausomybė nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų, prekyba žmonėmis ir kt., taip pat dalijamasi, kaip padėti sau ir kur kreiptis prireikus pagalbos.

Paslaugas teikia: Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyrius.

Kontaktinis asmuo: Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus patarėja Jolanta Griškonienė, tel. +370 649 56835, el. paštas: [email protected].