Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Saugesnis internetas“

Saugesnio interneto projektą („Safer Internet Centre Lithuania: draugiskasinternetas.lt II“) pagal CEF Telecom 2015-1 – Europos infrastruktūros tinklų priemonės Saugesnio interneto programą įgyvendina Švietimo informacinių technologijų centras kartu su partneriais – LR Ryšių reguliavimo tarnyba asociacija „Langas į ateitį“ ir VŠĮ „Vaikų linija“.

Projektu siekiama padaryti internetą patikima aplinka, įtraukti vaikus ir jaunimą į saugesnės interneto erdvės kūrimą. Saugesnio interneto centro tikslas yra plėsti saugesnio interneto paslaugų sistemą Lietuvoje teikiant tris svarbiausias paslaugas visuomenei: 1) informavimo, 2) pagalbos linijos 3) karštosios linijos.

Informavimo funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus interneto tema (vykdo ITC, LĮA).

„Pagalbos linijos“ veiklą vykdo ir pagalbą saugesnio interneto klausimais teikia „Vaikų linija“. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116 111 yra teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis. Jaunimo veiklų viešinimas vyksta socialinio tinklo facebook puslapyje @sijfLT, Instagram @sijf_Lithuania. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia:

„Karštosios linijos“ paslauga (vykdo RRT) galima pasinaudoti Interneto svetainėje paspaudus nuorodą – bet kada galima pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.

Kontaktinis asmuo: Metodininkė (Projekto „Saugesnis internetas“ jaunimo koordinatorė) Jūratė Drazdauskienė, tel. (8 5) 2772194, el. paštas: [email protected]