URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamentas (LAAAOD). Arabų dienos ir Afrikos dienos

„Gegužės 25 dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje švenčiama tarptautinė Afrikos diena. LAAAOD kasmet gegužės gale kartu su partneriais organizuoja Afrikos dienas – renginių ciklą, skirtą gilesniam ir artimesniam Afrikos kontinento, jo kultūros, muzikos ir šokių pažinimui.

Kontaktinis asmuo: [email protected].

LAAAOD kasmet su įvairiais partneriais organizuoja Arabų dienas. Arabų dienos – iniciatyvų ciklas, skirtas pažindinti Lietuvos visuomenę su įvairiais arabų kultūros bruožais bei prisidėti prie stereotipų apie arabų regiono šalis laužymo.

Tikslinė renginio auditorija yra gana plati ir priklausomai nuo konkrečiais metais pasirenkamos renginio temos kinta. 2019 m. Arabų dienų tiksline auditorija tapo moksleiviai bei edukologai (Arabų kultūros forumas su Užsienio reikalų ministerijos parama Lietuvos mokyklose įgyvendino projektą „Artimieji Rytai tavo mokykloje“). 2020 m. vykdyta socialinių tinklų kampanija „Daugiau panašumų nei skirtumų“ ir surengtas paskaitų ciklas „Arabiškojo miesto kodai“. 2021 m. Nacionalinėje Mažvydo bibliotekoje organizuota Ramūno Danisevičiaus paroda „Arabeskos“, o 2022 m. pristatytas filmų ciklas „Lėtosios peržiūros. Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų moterų režisierių kinas“, pritraukęs įvairaus amžiaus auditorijas.

Kontaktinis asmuo: [email protected]